Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y145496R0860V9L
Y145496R0860V9L picture photo
Mfg. Part Number
Y145496R0860V9L
Brief Description
RES 96.086 OHM 0.6W 0.005% RAD
Datasheet Download
Y145496R0860V9L.pdf
Availability of Y145496R0860V9L
QUANTITY
Y145496R0860V9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y145496R0860V9L
Internal Part NumberEIS-Y145496R0860V9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)96.086
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y145496R0860V9L
Y145496R0860V9L Details Description
Related parts for Y145496R0860V9L
RES SMD 1.4 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL SOT23-8 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 200V NP0 2-DIP datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 2.15A 90 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 523 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 240CONT .6MM (2PCS) datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf