Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y145510K0000T0R
Y145510K0000T0R picture photo
Mfg. Part Number
Y145510K0000T0R
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 10K OHM 0.01% 1/5W 1506
Datasheet Download
Y145510K0000T0R.pdf
Availability of Y145510K0000T0R
QUANTITY
Y145510K0000T0R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y145510K0000T0R
Internal Part NumberEIS-Y145510K0000T0R
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesVSM
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1506
Supplier Device Package1506
Size / Dimension0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm)
Height0.025" (0.64mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y145510K0000T0R
Y145510K0000T0R Details Description
Related parts for Y145510K0000T0R
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI M12-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 400A 24V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN IDC 15POS 2.54MM 22AWG TIN datasheet.pdf
CABLE ASSY 5POS FEMALE, RA 20M datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 BRASS 5MM datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf