Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y145510K0000T0R
Y145510K0000T0R picture photo
Mfg. Part Number
Y145510K0000T0R
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 10K OHM 0.01% 1/5W 1506
Datasheet Download
Y145510K0000T0R.pdf
Availability of Y145510K0000T0R
QUANTITY
Y145510K0000T0R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y145510K0000T0R
Internal Part NumberEIS-Y145510K0000T0R
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesVSM
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1506
Supplier Device Package1506
Size / Dimension0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm)
Height0.025" (0.64mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y145510K0000T0R
Y145510K0000T0R Details Description
Related parts for Y145510K0000T0R
CONN EDGECARD 20POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 187K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 20-SSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 76A TO-3PN datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 7.5NS 44TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 28POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES 3.65M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 52POS .100 L.104 datasheet.pdf