Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y145514K0000A0W
Y145514K0000A0W picture photo
Mfg. Part Number
Y145514K0000A0W
Brief Description
RES SMD 14K OHM 0.05% 1/5W 1506
Datasheet Download
Y145514K0000A0W.pdf
Availability of Y145514K0000A0W
QUANTITY
Y145514K0000A0W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y145514K0000A0W
Internal Part NumberEIS-Y145514K0000A0W
SeriesVSM
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)14k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1506
Supplier Device Package1506
Size / Dimension0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y145514K0000A0W
Y145514K0000A0W Details Description
Related parts for Y145514K0000A0W
CONN PLUG 3POS .100 POLAR TIN datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 20V TO-92 datasheet.pdf
IC MEM TAG 13.56MHZ UNSAWN WAFER datasheet.pdf
CAP CER 3600PF 100V 10% BP 1812 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 6.5VOUT 50W datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT IN-LINE 22POS PIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 105W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 5A datasheet.pdf