Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y145525K0000A9R
Y145525K0000A9R picture photo
Mfg. Part Number
Y145525K0000A9R
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 25K OHM 0.05% 1/5W 1506
Datasheet Download
Y145525K0000A9R.pdf
Availability of Y145525K0000A9R
QUANTITY
Y145525K0000A9R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y145525K0000A9R
Internal Part NumberEIS-Y145525K0000A9R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesVSM
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1506
Supplier Device Package1506
Size / Dimension0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm)
Height0.025" (0.64mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y145525K0000A9R
Y145525K0000A9R Details Description
Related parts for Y145525K0000A9R
TVS DIODE 12.8VWM 27.2VC DO15 datasheet.pdf
IC FPGA 800 I/O 1153FCBGA datasheet.pdf
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC 1.5KE datasheet.pdf
LCD MOD CHAR 4X20 TRANSFL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM datasheet.pdf
PEN HOLDER (SPARE PART) datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5V IN 5V OUT datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
POLYSWITCH 1.25A RESET FUSE RAD datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 12PIN CRIMP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
VTM CURRENT MULTIPLIER 6V 20A datasheet.pdf