Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y145525K0000A9R
Y145525K0000A9R picture photo
Mfg. Part Number
Y145525K0000A9R
Brief Description
RES SMD 25K OHM 0.05% 1/5W 1506
Datasheet Download
Y145525K0000A9R.pdf
Availability of Y145525K0000A9R
QUANTITY
Y145525K0000A9R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y145525K0000A9R
Internal Part NumberEIS-Y145525K0000A9R
SeriesVSM
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1506
Supplier Device Package1506
Size / Dimension0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y145525K0000A9R
Y145525K0000A9R Details Description
Related parts for Y145525K0000A9R
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONTROL TEMP 24V 18-36V PANEL MT datasheet.pdf
RES 340 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 17 RES 22K OHM 18SOIC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V -9V 1W datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 25POS 1MM R/A datasheet.pdf