Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y14553K66000B9W
Y14553K66000B9W picture photo
Mfg. Part Number
Y14553K66000B9W
Brief Description
RES SMD 3.66K OHM 0.1% 1/5W 1506
Datasheet Download
Y14553K66000B9W.pdf
Availability of Y14553K66000B9W
QUANTITY
Y14553K66000B9W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y14553K66000B9W
Internal Part NumberEIS-Y14553K66000B9W
SeriesVSM
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)3.66k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1506
Supplier Device Package1506
Size / Dimension0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y14553K66000B9W
Y14553K66000B9W Details Description
Related parts for Y14553K66000B9W
SOCKET AUTO LOCKING BLACK datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD SD 16TSSOP datasheet.pdf
IC AMP LIMITING 1.25GBPS 16QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
RES 210 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 81MM datasheet.pdf
SENSOR HAND TYPE 20MM PNP 312MM datasheet.pdf
BLZ 5.00/22/90F SN OR datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
CAP FILM 51UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf