Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y14676R25000Q9L
Y14676R25000Q9L picture photo
Mfg. Part Number
Y14676R25000Q9L
Brief Description
RES 6.25 OHM 10W 0.02% RADIAL
Datasheet Download
Y14676R25000Q9L.pdf
Availability of Y14676R25000Q9L
QUANTITY
Y14676R25000Q9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y14676R25000Q9L
Internal Part NumberEIS-Y14676R25000Q9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.25
Tolerance±0.02%
Power (Watts)10W
CompositionMetal Foil
FeaturesCurrent Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension1.339" L x 0.210" W (34.00mm x 5.33mm)
Height1.024" (26.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y14676R25000Q9L
Y14676R25000Q9L Details Description
Related parts for Y14676R25000Q9L
CONN MU ATTENUATOR IN-LINE 15DB datasheet.pdf
FUSE CLIP CARTRIDGE 15A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4.5KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD5252 datasheet.pdf
1XRSV M12 D COD STR OVERMLD 1.5M datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 123MA 11.8 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
LEAD 4MM P-P PVC .75 100CM RED datasheet.pdf