Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y14870R19800F9W
Y14870R19800F9W picture photo
Mfg. Part Number
Y14870R19800F9W
Brief Description
RES SMD 0.198 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
Y14870R19800F9W.pdf
Availability of Y14870R19800F9W
QUANTITY
Y14870R19800F9W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y14870R19800F9W
Internal Part NumberEIS-Y14870R19800F9W
SeriesCSM
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)0.198
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Foil
FeaturesCurrent Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±15ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 170°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height0.035" (0.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y14870R19800F9W
Y14870R19800F9W Details Description
Related parts for Y14870R19800F9W
RES SMD 2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC .093DIA TINLEAD datasheet.pdf
RES SMD 3.92KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FILTER BANDPASS WIMAX 2.5GHZ datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:16 500MHZ 48TQFP datasheet.pdf
IC DAC 12BIT I2C OCTAL 14DFN datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 1KV X7R 2220 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 48A SO8FL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf