Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y14880R03200F9W
Y14880R03200F9W picture photo
Mfg. Part Number
Y14880R03200F9W
Brief Description
RES SMD 0.032 OHM 1% 2W 3637
Datasheet Download
Y14880R03200F9W.pdf
Availability of Y14880R03200F9W
QUANTITY
Y14880R03200F9W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y14880R03200F9W
Internal Part NumberEIS-Y14880R03200F9W
SeriesCSM
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)0.032
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Foil
FeaturesCurrent Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±15ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 170°C
Package / Case3637
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.360" L x 0.370" W (9.14mm x 9.40mm)
Height0.035" (0.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y14880R03200F9W
Y14880R03200F9W Details Description
Related parts for Y14880R03200F9W
TRANS NPN 45V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 3% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
SGE-245-2-2130L 01000C SFTY EDGE datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf