Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y149610K4000T0W
Y149610K4000T0W picture photo
Mfg. Part Number
Y149610K4000T0W
Brief Description
RES SMD 10.4K OHM 0.15W 1206
Datasheet Download
Y149610K4000T0W.pdf
Availability of Y149610K4000T0W
QUANTITY
Y149610K4000T0W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y149610K4000T0W
Internal Part NumberEIS-Y149610K4000T0W
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)10.4k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.15W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y149610K4000T0W
Y149610K4000T0W Details Description
Related parts for Y149610K4000T0W
DUCT SLOT PVC AD BK 4X4"X 6' datasheet.pdf
LED GRN DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 1.18 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 14.3 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 60 OHM 0.05% 1/5W 1506 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 8V AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 260MA 800 MOHM datasheet.pdf