Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y149625R0000B0W
Y149625R0000B0W picture photo
Mfg. Part Number
Y149625R0000B0W
Brief Description
RES SMD 25 OHM 0.1% 0.15W 1206
Datasheet Download
Y149625R0000B0W.pdf
Availability of Y149625R0000B0W
QUANTITY
Y149625R0000B0W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y149625R0000B0W
Internal Part NumberEIS-Y149625R0000B0W
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)25
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.15W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y149625R0000B0W
Y149625R0000B0W Details Description
Related parts for Y149625R0000B0W
RES SMD 5.1M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 10NS 44SOJ datasheet.pdf
IC RS232 3V5.5V 15KVESD 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 5CSP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 115 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V JB 0603 datasheet.pdf
M.2 CARD EDGE 67 POS datasheet.pdf