Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1624191R000Q9W
Y1624191R000Q9W picture photo
Mfg. Part Number
Y1624191R000Q9W
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 191 OHM 0.02% 1/5W 0805
Datasheet Download
Y1624191R000Q9W.pdf
Availability of Y1624191R000Q9W
QUANTITY
Y1624191R000Q9W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1624191R000Q9W
Internal Part NumberEIS-Y1624191R000Q9W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesVSMP
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)191
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.025" (0.64mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1624191R000Q9W
Y1624191R000Q9W Details Description
Related parts for Y1624191R000Q9W
IC MPU M680X0 33MHZ 132QFP datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM DUAL SMD 50POS datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 750MA 305 MOHM datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA, Stacked 8 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 10NS 48VFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf