Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1624332R000B9W
Y1624332R000B9W picture photo
Mfg. Part Number
Y1624332R000B9W
Brief Description
RES SMD 332 OHM 0.1% 1/5W 0805
Datasheet Download
Y1624332R000B9W.pdf
Availability of Y1624332R000B9W
QUANTITY
Y1624332R000B9W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1624332R000B9W
Internal Part NumberEIS-Y1624332R000B9W
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)332
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1624332R000B9W
Y1624332R000B9W Details Description
Related parts for Y1624332R000B9W
IC REG SWTCHD CAP INV 20MA 8SOIC datasheet.pdf
MT-RJ SECURE JACK 50/125 BLUE datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS R/A 5MM datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 3W DO204AL datasheet.pdf
A9A 10 PACKED datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.1V 0.3A 4DFN datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 54.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf