Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1625146R487Q0W
Y1625146R487Q0W picture photo
Mfg. Part Number
Y1625146R487Q0W
Brief Description
RES SMD 146.487 OHM 0.3W 1206
Datasheet Download
Y1625146R487Q0W.pdf
Availability of Y1625146R487Q0W
QUANTITY
Y1625146R487Q0W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1625146R487Q0W
Internal Part NumberEIS-Y1625146R487Q0W
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)146.487
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1625146R487Q0W
Y1625146R487Q0W Details Description
Related parts for Y1625146R487Q0W
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC ACCEL SPI/I2C 3AX 14LGA datasheet.pdf
CABLE 5POS M12 PLUG-WIRE 5M datasheet.pdf
ADAPTER MODULE 256FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 806 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CONN HDR 120POS W/O POST SMD datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf