Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1625200R000B9R
Y1625200R000B9R picture photo
Mfg. Part Number
Y1625200R000B9R
Brief Description
RES SMD 200 OHM 0.1% 0.3W 1206
Datasheet Download
Y1625200R000B9R.pdf
Availability of Y1625200R000B9R
QUANTITY
Y1625200R000B9R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1625200R000B9R
Internal Part NumberEIS-Y1625200R000B9R
SeriesVSMP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1625200R000B9R
Y1625200R000B9R Details Description
Related parts for Y1625200R000B9R
KIT DEV EMBER ZIGBEE W/PCWH datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 22POS 3.81MM datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.98 OHM 1% 30W datasheet.pdf
IC DSC 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB datasheet.pdf
PWRBLADE V/T LF REC datasheet.pdf
ECOFLEX PUR 4CON 16AWG BRAID datasheet.pdf
HDI/FA SAPR.080F.100O LM CONT datasheet.pdf
GT 5C 5#16S PIN RECP BOX RM datasheet.pdf
1.2 MHz DC-DC Step-Up Switching Converter IC datasheet.pdf