Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1625200R000Q9R
Y1625200R000Q9R picture photo
Mfg. Part Number
Y1625200R000Q9R
Brief Description
RES SMD 200 OHM 0.02% 0.3W 1206
Datasheet Download
Y1625200R000Q9R.pdf
Availability of Y1625200R000Q9R
QUANTITY
Y1625200R000Q9R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1625200R000Q9R
Internal Part NumberEIS-Y1625200R000Q9R
SeriesVSMP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1625200R000Q9R
Y1625200R000Q9R Details Description
Related parts for Y1625200R000Q9R
IC ADC 12BIT 4CH W/SEQ 16TSSOP datasheet.pdf
OUTPUT MODULE DC 20MA 15VDC datasheet.pdf
CAP 50F -10% +20% 2.7V T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 200MW SOD323F datasheet.pdf
LED BLUE DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
LED STRIP MNT 2 LEAD NYLON datasheet.pdf
IC TDM SWITCH 2K-CH ENH 256LQFP datasheet.pdf
FUSE BUSS SEMI CONDUCTOR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS SKT datasheet.pdf