Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1625350R000A9W
Y1625350R000A9W picture photo
Mfg. Part Number
Y1625350R000A9W
Brief Description
RES SMD 350 OHM 0.05% 0.3W 1206
Datasheet Download
Y1625350R000A9W.pdf
Availability of Y1625350R000A9W
QUANTITY
Y1625350R000A9W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1625350R000A9W
Internal Part NumberEIS-Y1625350R000A9W
SeriesVSMP
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)350
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1625350R000A9W
Y1625350R000A9W Details Description
Related parts for Y1625350R000A9W
FIXED IND 82UH 920MA 330 MOHM datasheet.pdf
RELAY SSR SCR 35A 660V PNL MNT datasheet.pdf
IC BALLAST CONTROL ADAPT 8SOIC datasheet.pdf
CBL RIBN 10COND TWIST-PAIR 30M datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 2X15V 30W datasheet.pdf
RES SMD 203K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 136PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS datasheet.pdf