Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y163022K1000B9R
Y163022K1000B9R picture photo
Mfg. Part Number
Y163022K1000B9R
Brief Description
RES SMD 22.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
Y163022K1000B9R.pdf
Availability of Y163022K1000B9R
QUANTITY
Y163022K1000B9R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y163022K1000B9R
Internal Part NumberEIS-Y163022K1000B9R
SeriesVFCP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y163022K1000B9R
Y163022K1000B9R Details Description
Related parts for Y163022K1000B9R
LED RED CLEAR 4.4MM ROUND T/H datasheet.pdf
HEATSHRINK LOW TEMP 3/4" 25' BLK datasheet.pdf
VOLT DETECT IC CMOS IV 3.8V TO92 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 30A ISOTOP datasheet.pdf
IC REG BOOST 3.3V 0.3A SOT23-3 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVPECL LOW 20PPM datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV DARLINGTON 8-DIP datasheet.pdf
RES 31.6 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 0.6W 3017 datasheet.pdf