Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y169032R0000B0L
Y169032R0000B0L picture photo
Mfg. Part Number
Y169032R0000B0L
Brief Description
RES 32 OHM 8W 0.1% TO220
Datasheet Download
Y169032R0000B0L.pdf
Availability of Y169032R0000B0L
QUANTITY
Y169032R0000B0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y169032R0000B0L
Internal Part NumberEIS-Y169032R0000B0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)32
Tolerance±0.1%
Power (Watts)8W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseTO-220-4
Supplier Device PackageTO-220
Size / Dimension0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
Height0.845" (21.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y169032R0000B0L
Y169032R0000B0L Details Description
Related parts for Y169032R0000B0L
BSTIK HDR SR STR 100 GDP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 167K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV GATE DRIVER 8SO datasheet.pdf
CAP CER 2800PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 50K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
MOD TINKERKIT VERT ROTARY POT datasheet.pdf
3 PH N5K POWER ANALYZER W/54 datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf