Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y169033R3000B9L
Y169033R3000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y169033R3000B9L
Brief Description
RES 33.3 OHM 8W 0.1% TO220
Datasheet Download
Y169033R3000B9L.pdf
Availability of Y169033R3000B9L
QUANTITY
Y169033R3000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y169033R3000B9L
Internal Part NumberEIS-Y169033R3000B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33.3
Tolerance±0.1%
Power (Watts)8W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseTO-220-4
Supplier Device PackageTO-220
Size / Dimension0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
Height0.845" (21.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y169033R3000B9L
Y169033R3000B9L Details Description
Related parts for Y169033R3000B9L
SENSOR CURRENT HALL 150A AC/DC datasheet.pdf
IC UART SINGLE 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.27 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE VAR CAP 30V 20MA SC-79 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 24SO datasheet.pdf
TERM BLOCK 9POS 5.08MM PCB HORIZ datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 3.81MM datasheet.pdf
DUAL PORT SERIAL-ETHERNET datasheet.pdf
LUG COPPER MECH 2 HOLE datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
MOX RCPT MODULE 0635 BLU 20CKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 10% 100VDC RDL datasheet.pdf