Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1726175R860V0L
Y1726175R860V0L picture photo
Mfg. Part Number
Y1726175R860V0L
Brief Description
RES 175.86 OHM 1W .005% AXIAL
Datasheet Download
Y1726175R860V0L.pdf
Availability of Y1726175R860V0L
QUANTITY
Y1726175R860V0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1726175R860V0L
Internal Part NumberEIS-Y1726175R860V0L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)175.86
Tolerance±0.005%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.500" Dia x 1.000" L (12.70mm x 25.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1726175R860V0L
Y1726175R860V0L Details Description
Related parts for Y1726175R860V0L
IC GATE NAND 1CH 3-INP SOT-23-6 datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 240V datasheet.pdf
INSULATION ANVIL datasheet.pdf
XLAMP XML COLOR LED RGB,W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 28MM datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
FLEXLITE CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP FILM 0.033 UF 10% 300 VAC RA datasheet.pdf