Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1726500R000V0L
Y1726500R000V0L picture photo
Mfg. Part Number
Y1726500R000V0L
Brief Description
RES 500 OHM 1W .005% AXIAL
Datasheet Download
Y1726500R000V0L.pdf
Availability of Y1726500R000V0L
QUANTITY
Y1726500R000V0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1726500R000V0L
Internal Part NumberEIS-Y1726500R000V0L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)500
Tolerance±0.005%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.500" Dia x 1.000" L (12.70mm x 25.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1726500R000V0L
Y1726500R000V0L Details Description
Related parts for Y1726500R000V0L
SSD 24GB 2.5" UATA datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W SNGL 48V 5V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER INVRTD 48POS STR datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY 9.13"L X 7.95"W datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 4.9A 1212-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 31.6 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 294 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK BKWY 15CKT datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES MULT OHM 1610 datasheet.pdf
TV 99C 97#22D 2#8 TWIN PIN RE datasheet.pdf
2.7 V, 800 レA, 80 MHz Rail-to-Rail I/O Amplifiers IC datasheet.pdf