Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y174570R0000T0L
Y174570R0000T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y174570R0000T0L
Brief Description
RES SMD 70 OHM 0.01% 1/4W J LEAD
Datasheet Download
Y174570R0000T0L.pdf
Availability of Y174570R0000T0L
QUANTITY
Y174570R0000T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y174570R0000T0L
Internal Part NumberEIS-Y174570R0000T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)70
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case2512 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Height0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y174570R0000T0L
Y174570R0000T0L Details Description
Related parts for Y174570R0000T0L
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 96.5 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS SKT datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER SPI 36POWERSO datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 12VOUT 100W datasheet.pdf
SCREWDRIVER SET PHIL/SLOT 2PC datasheet.pdf
FPA/C 1771-OBN 1.5M datasheet.pdf
D SUB MIXED FE S CRIMP COAX 50 O datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 10POS DR LOW P datasheet.pdf
FIXED IND 2.6NH 500MA 250 MOHM datasheet.pdf