Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y174610K6319B9R
Y174610K6319B9R picture photo
Mfg. Part Number
Y174610K6319B9R
Brief Description
RES SMD 10.6319K OHM 0.6W 3017
Datasheet Download
Y174610K6319B9R.pdf
Availability of Y174610K6319B9R
QUANTITY
Y174610K6319B9R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y174610K6319B9R
Internal Part NumberEIS-Y174610K6319B9R
SeriesSMR3DZ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.6319k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case3017 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height0.122" (3.09mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y174610K6319B9R
Y174610K6319B9R Details Description
Related parts for Y174610K6319B9R
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 12V datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SPRING 18POS DUAL .390 SMD datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 8POS 2MM T/H datasheet.pdf
IC MPU I.MX35 532MHZ 400MAPBGA datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS .100" STACKER datasheet.pdf
RES 470K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
VARISTOR 50.4V 1KA DISC 7MM datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 3.7A 46 MOHM SMD datasheet.pdf