Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y174634R0000F9L
Y174634R0000F9L picture photo
Mfg. Part Number
Y174634R0000F9L
Brief Description
RES SMD 34 OHM 1% 0.6W J LEAD
Datasheet Download
Y174634R0000F9L.pdf
Availability of Y174634R0000F9L
QUANTITY
Y174634R0000F9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y174634R0000F9L
Internal Part NumberEIS-Y174634R0000F9L
SeriesSMR3DZ
PackagingBulk
Resistance (Ohms)34
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case3017 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height0.122" (3.09mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y174634R0000F9L
Y174634R0000F9L Details Description
Related parts for Y174634R0000F9L
RES SMD 0.3 OHM 5% 2W J LEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 125.5UM datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE MOD COIL 4COND 14' PRE-CUT datasheet.pdf
D4N-1D25 datasheet.pdf
CBL TIE HOLDER, SCREW MOUNT, BLA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf