Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y174864R5320T0L
Y174864R5320T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y174864R5320T0L
Brief Description
RES 64.532 OHM .3W .01% RADIAL
Datasheet Download
Y174864R5320T0L.pdf
Availability of Y174864R5320T0L
QUANTITY
Y174864R5320T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y174864R5320T0L
Internal Part NumberEIS-Y174864R5320T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesHZ
PackagingBulk
Resistance (Ohms)64.532
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y174864R5320T0L
Y174864R5320T0L Details Description
Related parts for Y174864R5320T0L
RES SMD 374 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 250V datasheet.pdf
RES SMD 8.25 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
CONN SOCKET 5POS PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
CBL TIE HLDR ARROW MNT NATURAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 630V CH 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf