Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y212310R0000B9L
Y212310R0000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y212310R0000B9L
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 10 OHM 0.1% 8W TO220-4
Datasheet Download
Y212310R0000B9L.pdf
Availability of Y212310R0000B9L
QUANTITY
Y212310R0000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y212310R0000B9L
Internal Part NumberEIS-Y212310R0000B9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesVPR221SZ
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10
Tolerance±0.1%
Power (Watts)8W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseTO-220-4, SMD
Supplier Device PackageTO-220-4
Size / Dimension0.615" L x 0.400" W (15.62mm x 10.16mm)
Height0.158" (4.01mm)
Number of Terminations4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y212310R0000B9L
Y212310R0000B9L Details Description
Related parts for Y212310R0000B9L
TXRX RS485/422 3.3V ESD 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 74POS .100" DUAL ENTRY datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
RES 4.07K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 10V NP0 1206 datasheet.pdf