Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y40453K30000F0W
Y40453K30000F0W picture photo
Mfg. Part Number
Y40453K30000F0W
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 1% 1/20W 0505
Datasheet Download
Y40453K30000F0W.pdf
Availability of Y40453K30000F0W
QUANTITY
Y40453K30000F0W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y40453K30000F0W
Internal Part NumberEIS-Y40453K30000F0W
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case0505 (1313 Metric)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.050" L x 0.050" W (1.27mm x 1.27mm)
Height0.025" (0.64mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y40453K30000F0W
Y40453K30000F0W Details Description
Related parts for Y40453K30000F0W
CAP ALUM 12000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 120NS 32PLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 820 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 65PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES 17.99K OHM 0.6W 0.005% RAD datasheet.pdf