Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y4045698R000B0W
Y4045698R000B0W picture photo
Mfg. Part Number
Y4045698R000B0W
Brief Description
RES SMD 698 OHM 0.1% 1/20W 0505
Datasheet Download
Y4045698R000B0W.pdf
Availability of Y4045698R000B0W
QUANTITY
Y4045698R000B0W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y4045698R000B0W
Internal Part NumberEIS-Y4045698R000B0W
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)698
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case0505 (1313 Metric)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.050" L x 0.050" W (1.27mm x 1.27mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y4045698R000B0W
Y4045698R000B0W Details Description
Related parts for Y4045698R000B0W
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 10A 277VAC datasheet.pdf
IDC CABLE- ASR16B/AE16M/X datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
BOARD ADAPTER SER GLCD 240X64 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 6.8 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf