Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y404730K0000Q0W
Y404730K0000Q0W picture photo
Mfg. Part Number
Y404730K0000Q0W
Brief Description
RES SMD 30K OHM 0.02% 1/10W 1505
Datasheet Download
Y404730K0000Q0W.pdf
Availability of Y404730K0000Q0W
QUANTITY
Y404730K0000Q0W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y404730K0000Q0W
Internal Part NumberEIS-Y404730K0000Q0W
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesV15X5PT
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1505
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.150" L x 0.050" W (3.81mm x 1.27mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y404730K0000Q0W
Y404730K0000Q0W Details Description
Related parts for Y404730K0000Q0W
CONN RCPT 21POS .100" SGL PCB datasheet.pdf
IC BALLAST CTLR CCFL/EEFL 16SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
OSC XO 39.0625MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
RES 29.4 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.2V 2A SYNC 14TSSOP datasheet.pdf
T CLAMP-T5 SERIES MAX DIA .875'' datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
JTV RELAY 1 FORM C 15V datasheet.pdf
CAP 1500 UF 20% 35 V datasheet.pdf