Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y4078100K000A0L
Y4078100K000A0L picture photo
Mfg. Part Number
Y4078100K000A0L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 100K OHM .3W .05% RADIAL
Datasheet Download
Y4078100K000A0L.pdf
Availability of Y4078100K000A0L
QUANTITY
Y4078100K000A0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y4078100K000A0L
Internal Part NumberEIS-Y4078100K000A0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVHP100
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient0.0ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y4078100K000A0L
Y4078100K000A0L Details Description
Related parts for Y4078100K000A0L
MODULE SKT PROMATEII 44TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 260MA 2.77 OHM datasheet.pdf
RES SMD 19.1K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 10A 12V datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 3W 1225 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
HANPORT ASSY 2 X DB9 F/ TERM BLK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 20A 240VAC datasheet.pdf