Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y407825K0000V9L
Y407825K0000V9L picture photo
Mfg. Part Number
Y407825K0000V9L
Brief Description
RES 25K OHM .3W .005% RADIAL
Datasheet Download
Y407825K0000V9L.pdf
Availability of Y407825K0000V9L
QUANTITY
Y407825K0000V9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y407825K0000V9L
Internal Part NumberEIS-Y407825K0000V9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)25k
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient0.0ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y407825K0000V9L
Y407825K0000V9L Details Description
Related parts for Y407825K0000V9L
RES SMD 280 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR AMP 5000PSI .5-4.5VDC OUT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 25V X7R RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS WALL MNT SKT datasheet.pdf