Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y4078400R000B9L
Y4078400R000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y4078400R000B9L
Brief Description
RES 400 OHM .3W .1% RADIAL
Datasheet Download
Y4078400R000B9L.pdf
Availability of Y4078400R000B9L
QUANTITY
Y4078400R000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y4078400R000B9L
Internal Part NumberEIS-Y4078400R000B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)400
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient0.0ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y4078400R000B9L
Y4078400R000B9L Details Description
Related parts for Y4078400R000B9L
LED BAYONET MULTI T3-1/4 28V RED datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 560MA 540 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
825294 24/60 120:1 3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 7POS .100 JUMPER 3 INCH datasheet.pdf
SSD EM-MLC 60GB SATA II 2.5" datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf