Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y4078692R530T0L
Y4078692R530T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y4078692R530T0L
Brief Description
RES 692.53 OHM .3W .01% RADIAL
Datasheet Download
Y4078692R530T0L.pdf
Availability of Y4078692R530T0L
QUANTITY
Y4078692R530T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y4078692R530T0L
Internal Part NumberEIS-Y4078692R530T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)692.53
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient0.0ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y4078692R530T0L
Y4078692R530T0L Details Description
Related parts for Y4078692R530T0L
SIDACTOR 3CHP 170V 150A MS-013 datasheet.pdf
HOLDER BATT 2/3A CELLS PC MNT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
RES SMD 20.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 500MA 180 MOHM datasheet.pdf
RES 487 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DRVR INJECTOR/IGN 100LQFP datasheet.pdf
25P BLACK PLASTIC HOOD TOP & SID datasheet.pdf
CONN TERM BLK 2POS 3.5MM BLACK datasheet.pdf