Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y44870R02000F9W
Y44870R02000F9W picture photo
Mfg. Part Number
Y44870R02000F9W
Brief Description
RES SMD 0.02 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
Y44870R02000F9W.pdf
Availability of Y44870R02000F9W
QUANTITY
Y44870R02000F9W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y44870R02000F9W
Internal Part NumberEIS-Y44870R02000F9W
SeriesCSM2512S
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)0.02
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Foil
FeaturesCurrent Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±15ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 170°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height0.035" (0.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y44870R02000F9W
Y44870R02000F9W Details Description
Related parts for Y44870R02000F9W
FIXED IND 150UH 1.23A 640 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 72POS .100 DUAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.3A 120 MOHM datasheet.pdf
RES 11.7 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 845 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS SKT datasheet.pdf
SGE-225-2-2090 06000C SFTY EDGE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
BATTERY 3P SMT 1.6MM PITCH ASSEM datasheet.pdf
OSC MEMS 10.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf