Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y472625R0000A9L
Y472625R0000A9L picture photo
Mfg. Part Number
Y472625R0000A9L
Brief Description
RES 25 OHM 1W .05% AXIAL
Datasheet Download
Y472625R0000A9L.pdf
Availability of Y472625R0000A9L
QUANTITY
Y472625R0000A9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y472625R0000A9L
Internal Part NumberEIS-Y472625R0000A9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesHZ
PackagingBulk
Resistance (Ohms)25
Tolerance±0.05%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.500" Dia x 1.000" L (12.70mm x 25.40mm)
Height-
Number of Terminations4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y472625R0000A9L
Y472625R0000A9L Details Description
Related parts for Y472625R0000A9L
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 100K OHM 8SIP datasheet.pdf
CABLE CLAMP 24,28 datasheet.pdf
Connector Receptacle 80 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 4.2A SOT23 datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 28V GREEN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS 45DEG 5.08MM datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS CABLE SKT datasheet.pdf