Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y5078222R000V0L
Y5078222R000V0L picture photo
Mfg. Part Number
Y5078222R000V0L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 222 OHM .3W .005% RADIAL
Datasheet Download
Y5078222R000V0L.pdf
Availability of Y5078222R000V0L
QUANTITY
Y5078222R000V0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y5078222R000V0L
Internal Part NumberEIS-Y5078222R000V0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVHP100
PackagingBulk
Resistance (Ohms)222
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient0.0ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y5078222R000V0L
Y5078222R000V0L Details Description
Related parts for Y5078222R000V0L
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 50MA 25 OHM SMD datasheet.pdf
MODULE POWER 100A 480VAC datasheet.pdf
RES 1.72K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
LENS CLEAR RND FOR/LUXEON REBEL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
WBH 2 BOARD HOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf