Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y5078222R000V9L
Y5078222R000V9L picture photo
Mfg. Part Number
Y5078222R000V9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 222 OHM .3W .005% RADIAL
Datasheet Download
Y5078222R000V9L.pdf
Availability of Y5078222R000V9L
QUANTITY
Y5078222R000V9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y5078222R000V9L
Internal Part NumberEIS-Y5078222R000V9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVHP100
PackagingBulk
Resistance (Ohms)222
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient0.0ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y5078222R000V9L
Y5078222R000V9L Details Description
Related parts for Y5078222R000V9L
CAP THIN FILM 2.2PF 50V 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.7MHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
SOFTWARE CW SW/SPT MCF LINUX A datasheet.pdf
Crystal 19.4400MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
BCF 3.81/02/180 SN GN BX datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
AM5 SWITCH .1A SPDT HNG LVR datasheet.pdf
OSCILLATOR 1.0 HZ MEMS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.0056UF RADIAL datasheet.pdf