Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y60714K70000B9L
Y60714K70000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y60714K70000B9L
Brief Description
RES 4.7K OHM .3W .1% RADIAL
Datasheet Download
Y60714K70000B9L.pdf
Availability of Y60714K70000B9L
QUANTITY
Y60714K70000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y60714K70000B9L
Internal Part NumberEIS-Y60714K70000B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y60714K70000B9L
Y60714K70000B9L Details Description
Related parts for Y60714K70000B9L
XFRMR LAMINATED 110VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
TESTER LOW RESISTANCE CONTINUITY datasheet.pdf
CONN PLUG 160POS FH .8MM BRD-BRD datasheet.pdf
11P MTA156 CONN ASSY 22AWG LF datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 5W SMBG datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 6.5A 9 MOHM TH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
1 PORT FASCIA BAG OF 10BLK datasheet.pdf
CAP TRIM 240-700PF 175V T/H datasheet.pdf
POWER SUPPLY 60W datasheet.pdf