| Internal Part Number | EIS-YB02WKW01-5F24-JF | |
| Product Training Modules | 3D CAD Models | |
| 3D Model | YB02WKW01-5F24-JF | |
| Series | YB | |
| Type | LED | |
| Lamp Color | Green | |
| Lens Color | Green | |
| Lens Transparency | Diffused | |
| Ratings | DC | |
| Voltage | 24V | |
| Current | - | |
| Panel Cutout Shape | Round | |
| Panel Cutout Dimensions | 0.63" (16.00mm) | |
| Lens Style/Size | Round with Flat Top, 16.00mm | |
| Viewing Angle | - | |
| Termination Style | Quick Connect - 0.110" (2.8mm) | |