Yageo YC122-JR-07120RL
YC122-JR-07120RL picture photo
Mfg. Part Number
YC122-JR-07120RL
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 120 OHM 0404
Datasheet Download
YC122-JR-07120RL.pdf
Availability of YC122-JR-07120RL
QUANTITY
YC122-JR-07120RL Order Process
Ship out your order
Specifications of YC122-JR-07120RL
Internal Part NumberEIS-YC122-JR-07120RL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip Resistor
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesYC122
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)120
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsDDRAM, SDRAM
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0404 (1010 Metric), Convex
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.016" (0.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC122-JR-07120RL
Related LinksYC122-JR, YC122-JR-07120RL Datasheet, Yageo Distributor
YC122-JR-07120RL Details Description
Related parts for YC122-JR-07120RL
CONN PLUG 2POS .100 POLAR 30AU datasheet.pdf
CAP CER 5PF 50V C0G 0201 datasheet.pdf
OSC XO 120.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 34POS 5A datasheet.pdf
RES 270 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE 440V EMI 10A datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST-NO 2A 48V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf