Yageo YC122-JR-07470KL
YC122-JR-07470KL picture photo
Mfg. Part Number
YC122-JR-07470KL
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 470K OHM 0404
Datasheet Download
YC122-JR-07470KL.pdf
Availability of YC122-JR-07470KL
QUANTITY
YC122-JR-07470KL Order Process
Ship out your order
Specifications of YC122-JR-07470KL
Internal Part NumberEIS-YC122-JR-07470KL
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.016" (0.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC122-JR-07470KL
Related LinksYC122-JR, YC122-JR-07470KL Datasheet, Yageo Distributor
YC122-JR-07470KL Details Description
Related parts for YC122-JR-07470KL
TCO 250VAC 10A 91C(196F) AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 42.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 152POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CABLE FLT FLX 1.18" 0.50MM 38POS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.92K OHM 1% 20W datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 14POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 600W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V NP0 1206 datasheet.pdf