Yageo YC122-JR-07680KL
YC122-JR-07680KL picture photo
Mfg. Part Number
YC122-JR-07680KL
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 680K OHM 0404
Datasheet Download
YC122-JR-07680KL.pdf
Availability of YC122-JR-07680KL
QUANTITY
YC122-JR-07680KL Order Process
Ship out your order
Specifications of YC122-JR-07680KL
Internal Part NumberEIS-YC122-JR-07680KL
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.016" (0.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC122-JR-07680KL
Related LinksYC122-JR, YC122-JR-07680KL Datasheet, Yageo Distributor
YC122-JR-07680KL Details Description
Related parts for YC122-JR-07680KL
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
IC ADC W/SHUTDOWN 16BIT 36-SSOP datasheet.pdf
RES 3.83M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
RES SMD 44.2K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 1% 35W TO263 datasheet.pdf