Yageo YC124-JR-071K1L
YC124-JR-071K1L picture photo
Mfg. Part Number
YC124-JR-071K1L
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 1.1K OHM 0804
Datasheet Download
YC124-JR-071K1L.pdf
Availability of YC124-JR-071K1L
QUANTITY
YC124-JR-071K1L Order Process
Ship out your order
Specifications of YC124-JR-071K1L
Internal Part NumberEIS-YC124-JR-071K1L
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.1k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC124-JR-071K1L
Related LinksYC124-J, YC124-JR-071K1L Datasheet, Yageo Distributor
YC124-JR-071K1L Details Description
Related parts for YC124-JR-071K1L
CAP FILM 0.024UF 2% 160VDC RAD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB ROM 28SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 20% 2910 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE D 10 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf