Yageo YC124-JR-0724RL
YC124-JR-0724RL picture photo
Mfg. Part Number
YC124-JR-0724RL
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 24 OHM 0804
Datasheet Download
YC124-JR-0724RL.pdf
Availability of YC124-JR-0724RL
QUANTITY
YC124-JR-0724RL Order Process
Ship out your order
Specifications of YC124-JR-0724RL
Internal Part NumberEIS-YC124-JR-0724RL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip Resistor
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesYC124
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)24
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsDDRAM, SDRAM
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC124-JR-0724RL
Related LinksYC124-J, YC124-JR-0724RL Datasheet, Yageo Distributor
YC124-JR-0724RL Details Description
Related parts for YC124-JR-0724RL
FUSE BOARD MOUNT 3A 250VAC 2DIP datasheet.pdf
DIODE MODULE 300V 30A ISOTOP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 60POS datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 2.3A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 6.2KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf
NC CARD 0.5M TERMINAL BLOCK CA datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf