Yageo YC124-JR-07430KL
YC124-JR-07430KL picture photo
Mfg. Part Number
YC124-JR-07430KL
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 430K OHM 0804
Datasheet Download
YC124-JR-07430KL.pdf
Availability of YC124-JR-07430KL
QUANTITY
YC124-JR-07430KL Order Process
Ship out your order
Specifications of YC124-JR-07430KL
Internal Part NumberEIS-YC124-JR-07430KL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip Resistor
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesYC124
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsDDRAM, SDRAM
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC124-JR-07430KL
Related LinksYC124-JR, YC124-JR-07430KL Datasheet, Yageo Distributor
YC124-JR-07430KL Details Description
Related parts for YC124-JR-07430KL
CAP TANT 2.2UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 24V 12V 2.5A 30W PCB datasheet.pdf
IC DCDC CONV STPDN LDO 20TSSOP datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 1/4W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
IC TRANSLATOR 2BIT BUS SW 8LLGA datasheet.pdf
LED MIDGET FLANGE BASE 28V RED datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 120V datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 16V X5R 0402 datasheet.pdf
IC MCU ARM M4 32BIT RISC 100LQFP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
5MM CBI WHITE datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 400VDC datasheet.pdf