Yageo YC164-JR-0710RL
YC164-JR-0710RL picture photo
Mfg. Part Number
YC164-JR-0710RL
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 10 OHM 1206
Datasheet Download
YC164-JR-0710RL.pdf
Availability of YC164-JR-0710RL
QUANTITY
YC164-JR-0710RL Order Process
Ship out your order
Specifications of YC164-JR-0710RL
Internal Part NumberEIS-YC164-JR-0710RL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip Resistor
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC164-JR-0710RL
Related LinksYC164-J, YC164-JR-0710RL Datasheet, Yageo Distributor
YC164-JR-0710RL Details Description
Related parts for YC164-JR-0710RL
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 6.3V 20% 1411 datasheet.pdf
RES MO 1W 20 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
PITCH SPACER TERM BLOCK datasheet.pdf
RES 1.18K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
EXTENSION BIT datasheet.pdf
3P 8C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 31 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf