Yageo YC164-JR-07110RL
YC164-JR-07110RL picture photo
Mfg. Part Number
YC164-JR-07110RL
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 110 OHM 1206
Datasheet Download
YC164-JR-07110RL.pdf
Availability of YC164-JR-07110RL
QUANTITY
YC164-JR-07110RL Order Process
Ship out your order
Specifications of YC164-JR-07110RL
Internal Part NumberEIS-YC164-JR-07110RL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip Resistor
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesYC164
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)110
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsDDRAM, SDRAM
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC164-JR-07110RL
Related LinksYC164-JR, YC164-JR-07110RL Datasheet, Yageo Distributor
YC164-JR-07110RL Details Description
Related parts for YC164-JR-07110RL
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CAP THIN FILM 11PF 50V 0805 datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf