Yageo YC164-JR-0718RL
YC164-JR-0718RL picture photo
Mfg. Part Number
YC164-JR-0718RL
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 18 OHM 1206
Datasheet Download
YC164-JR-0718RL.pdf
Availability of YC164-JR-0718RL
QUANTITY
YC164-JR-0718RL Order Process
Ship out your order
Specifications of YC164-JR-0718RL
Internal Part NumberEIS-YC164-JR-0718RL
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)18
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC164-JR-0718RL
Related LinksYC164-J, YC164-JR-0718RL Datasheet, Yageo Distributor
YC164-JR-0718RL Details Description
Related parts for YC164-JR-0718RL
RES 97.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES GLLTOP ROLLER datasheet.pdf
DIODE MODULE 35V 300A 3TOWER datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .100" STR GOLD datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 4COL NK datasheet.pdf
RES 0.02 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf